uvozovky
Kromě starosti o klienty a práce s týmem se věnuji ještě několika dalším oblastem, které souvisejí s mou profesí.

Podporuji

Kromě starosti o klienty a práce s týmem se věnuji ještě několika dalším oblastem, které souvisejí s mou profesí.

Zvyšování finanční gramotnosti

Ačkoli finanční gramotnost Čechů v posledních letech rostla, velký počet vystavených exekučních příkazů svědčí o tom, že v oblasti osobních financí máme jako společnost stále ještě rezervy. Ve své praxi jsem se často setkal s případy, kdy se lidé nezodpovědnými rozhodnutími dostali do velkých finančních problémů. Vzdělávání dospělých v praktických finančních otázkách proto vnímám jako důležitou součást své práce.

Coby lektor společnosti ABC finančního vzdělávání přispívám ke zvyšování finanční gramotnosti. Snažím se šířit finanční osvětu, pomáhám lidem, aby se lépe orientovali ve finančních možnostech a vyvarovali se zbytečných finančních přešlapů s dalekosáhlými následky.

Na svých seminářích jsem měl například možnost školit úředníky magistrátu Hradce Králové o prevenci předlužení návštěvníků úřadu nebo příslušníky Armády ČR v Čáslavi a v Prachaticích, kde jsme se zaměřili na drobné chyby v záznamech v registru, které by znamenali odebrání nezbytné bezpečnostní prověrky

Podívejte se na stránky ABC finančního vzdělávání, nebo si zahrajte on-line hru Finanční svoboda na FinGRplay.cz.

podporuji_logo_ABC

Martina Václavíková
manažerka projektu ABC finančního vzdělávání

Ondřej působí jako lektor ABC finančního vzdělávání už od roku 2012. Své znalosti aktivně šíří a předává, kde je to třeba a jak mu to čas dovolí. Sleduje a aktivně se zapojuje do plnění našeho poslání – praktickým finančním vzděláváním zvyšovat finanční sílu a stabilitu českých rodin.

hruba

Barbora Hrubá
předsedkyně výboru Dobrého skutku

Dobrý skutek vznikl před 15 lety, ve stejné době, kdy Ondřej Schejbal nastoupil do Broker Consulting. Ve svém novém působišti se Ondra velmi rychle rozkoukal a prakticky okamžitě se také stal dárcem naší organizace. Postupem času „upgradoval“ na dárce pravidelného, významného a mně osobně i velmi milého. Myšlenku pomoci těm méně zdravým si totiž nenechává jen pro sebe. Ke konání dobrých skutků se svou ženou Martinou motivují a svým příkladem inspirují i své kolegy a přátele, čehož si nesmírně vážím. Více takových! Za celý tým organizace Dobrý skutek i za všechny naše klienty mu děkuji a přeji mnoho úspěchů i dobrých skutků v dalších letech!

Dobré skutky jsou víc než rada

Obor financí a realit jsem si zvolil proto, že mi dělá radost pomáhat lidem krok po kroku se přibližovat ke splnění svých snů. Pro někoho je tím snem vlastní domek, pro někoho třeba cestování. Jsou ale mezi námi lidé, jejichž sny jsou daleko prostší, a přitom mnohem důležitější; pořídit si funkční invalidní vozík nebo si zaplatit speciální rehabilitační cvičení. Jsou to lidé, kteří mě dnes a denně inspirují svou odvahou, vytrvalostí a neutuchajícím životním elánem. Vnímám jako svou povinnost pomoci těm, kteří to potřebují. Proto od roku 2006 spolupracuji s organizací Dobrý skutek, která prostřednictvím finančních sbírek umožňuje cíleně podporovat ty, kteří se ocitli ve složité životní situaci a bez pomoci druhých by se v dané chvíli neobešli. V rámci podprojektu Adopce Dobrého skutku tak například od roku 2015 pomáhám s měsíčními úhradami asistenčních služeb mladému muži, který zůstal po vážném úrazu odkázán na nepřetržitou péči druhé osoby. 

Kromě pravidelných i jednorázových darů se každoročně účastním jedinečného charitativního turnaje s názvem Golf pro Dobrý skutek, kde hráči přispívají na konto Dobrého skutku hrazením startovného-darovného. Upřímně mě těší vidět, že se také moji přátelé a známí, které na turnaj zvu jako své hosty, stávají dalšími pravidelnými dárci Dobrého skutku. 

Při příležitosti oslavy desetileté existence Dobrého skutku jsem byl coby nejlepší přispěvatel vyhlášen mecenášem Dobrého skutku, čehož si velmi cením. Za dobu spolupráce se mně a lidem v mém ředitelství podařilo obdarovat klienty Dobrého skutku částkou přesahující půl milionu korun. Jsem rád, že mohu svými finančními prostředky někomu významně zlepšit životní podmínky. Jak výstižně říká motto Dobrého skutku: „Dobrý skutek je víc než dobrá rada.“

podporuji_logo_dobry_skutek

Pokud chcete i vy přispět na některou z aktuálních finančních sbírek, navštivte webové stránky Dobrého skutku.

Kontaktní formulář

Zaujalo Vás to, co dělám? A chcete se mne na cokoliv zeptat, poradit s Vašimi financemi, nebo naopak se zapojit do mého týmu? Napište mi přes kontaktní formulář na Vás kontakt a společně probereme vše potřebné.

Stisknutím tlačítka ODESLAT potvrzujete, že jste se seznámili s Prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie.

Buďme v kontaktu

   

Pracuji jako finanční a realitní konzultant společnosti Broker Consulting, a. s. IČ: 25221736, se sídlem: Jiráskovo náměstí 2, 326 00 Plzeň. Všechny registrace společnosti je možné dohledat na webu České národní banky.

Splňuji všechna zákonem vyžadovaná oprávnění potřebná k činnosti finančního a realitního konzultanta. Moje registrace si můžete ověřit na webu České národní banky.

© 2020 Ondřej Schejbal